Nie jestes zalogowany. Do momentu zalogowania sie lub zarejestrowania sie nie bedziesz mogl chociazby zakladac nowych watkow... Rejestracja to 20 sekund!
Forum mieszkańców Miasta i Gminy Łazy
Przedszkole... - Wersja do druku

+- Forum mieszkańców Miasta i Gminy Łazy (http://forum.lazowianie.pl)
+-- Dział: Działy główne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Nasze sprawy i problemy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Przedszkole... (/showthread.php?tid=330)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Przedszkole... - alamedaslim - 17-02-2011 14:52

Witam wszystkich forumowiczów.
Zapewnie niektórzy z was czy też wasi bliscy lub przyjaciele, odprowadzają swoje dzieciaki do przedszkola. Ja robię podobnie. Martwi mnie jednak sytuacja z dodatkową opłatą za tzw. godziny ponadprogramowe. Ustawodawca przewidział 5 godzin w przedszkolu wolnych od opłat, natomiast za każdą następną godzinę pobytu rodzic zapłaci opłatę ustalona przez organ samorządowy (Rada Miasta). Nasi szanowni radni podjęli uchwalę, że opłata ta wyniesie 2 zł/godzinę. Rachunek jest prosty: przeciętny dzieciak rodzica pracującego spędzi ok. 9 godzin w przedszkolu wiec trzeba będzie zapłacić 4godziny x 21dni x 2 zł = ~ 170 zł/ na miesiąc dodatkowo. Jeśli mam dwoje dzieci to mam promocję – 2 x 170 zł. Chciałbym wiedzieć, czym kierowali się nasi radni ustalając tą KOSMICZNĄ stawkę! Np. w Dąbrowie Górniczej wynosi on 60 groszy/godzinę

RE: Przedszkole... - Gość - 18-02-2011 07:17

Nasi "Szacowni" Radni sugerowali się tylko swoim widzi mi się bo na pewno nie zdaniem i sytuacją rodziców pracujących. Skoro u nas jest drożej niż w Dąbrowie to znaczy że mamy lepszy dostęp do miejsc pracy, większy wybór w ofertach pracy no i pewnie lepiej zarabiamy.
Do tej kwoty trzeba doliczyć opłate za wyżywienie 6 X 21 dni = 126 zł + opłatę na radę rodziców 15 zł. W sumie za miesiąc wychodzi 311 zł bez dodatkowych zajęć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: Przedszkole... - Gość - 18-02-2011 07:32

No faktycznie dowalili z tymi opłatami. A nie wiecie może jak jest w zawierciu? Dodgy

RE: Przedszkole... - Gość - 22-02-2011 13:50

Trzebało nie rodzic dzieciaków jak wam żal pieniędzy na własne dziecko. Dziecko to wydatek przez kolejne 20 lat, pracuje sie tylko na nie Big Grin Fakt, że drogo, ale w życiu dojdą wam jeszcze dodatkowe koszta związane z dzieckiem, których się nie spodziewacie.

RE: Przedszkole... - alamedaslim - 23-02-2011 07:23

(22-02-2011 13:50)Gość napisał(a):  Trzebało nie rodzic dzieciaków jak wam żal pieniędzy na własne dziecko. Dziecko to wydatek przez kolejne 20 lat, pracuje sie tylko na nie Big Grin Fakt, że drogo, ale w życiu dojdą wam jeszcze dodatkowe koszta związane z dzieckiem, których się nie spodziewacie.

To że są i będą wydatki, to każdy wie, wiec ameryki nie odkryłeś.
Chodzi natomiast o to dlaczego moje wydatki za "tą samą usługę" mają być ponad 3 krotnie wyższe niż np w Dąbrowie Górniczej. Chyba nie za to że mam zaszczyt mieszkać w Łazach?

RE: Przedszkole... - Gość - 28-02-2011 21:14

hehe ja wam powiem tak przerabiałem ten temat bo moje dziecko wyszło z przedszkola pewnie ta stawka jest kosmiczna bo jakże kosmicznie tam dzieci uczą fachowcy ze pózniej są cymbałami nie obrazając moich dzieci.Dosć co tyle kasy biora to jeszcze te wyprawki .....ja sie pytam jak 5-6letnie dziecko mogło wykorzystać pzrez rok szkolny kredki,farby bo ja tego nie rozumiem a oczywiśćie z nowym rokiem nowa wyprawka.DLATEGO niektóre panie z tego pzredszkola lepiej niech sie bawia z 2-3latkami bo onauczenia 6 latka nie maja zielonego pojęcia

RE: Przedszkole... - Gość - 01-03-2011 03:45

To że są i będą wydatki, to każdy wie, wiec ameryki nie odkryłeś.
Chodzi natomiast o to dlaczego moje wydatki za "tą samą usługę" mają być ponad 3 krotnie wyższe niż np w Dąbrowie Górniczej. Chyba nie za to że mam zaszczyt mieszkać w Łazach?

Przecież zawsze możesz wozić dziecko do Dąbrowy Górniczej. Jaki problem?

RE: Przedszkole... - alamedaslim - 01-03-2011 11:08

Przecież zawsze możesz wozić dziecko do Dąbrowy Górniczej. Jaki problem?

A TAKI PROBLEM, ŻE MI NIE PO DRODZE !!! i wyprzedzając twoją następną odpowiedź coś w charakterze "to teraz płać", powiem ,że CAŁY CZAS BĘDĘ WYRAŻAŁ SWOJE NIEZADOWOLENIE Z tak kosmicznej stawki !!!

RE: Przedszkole... - Gość - 02-03-2011 00:49

jestem ciekaw drogi przedmowco na kogo glosowales w ostatnich wyborach samorzadowych? :>
Nie wdajac sie w szczegoly-nasza gmina tak inwestowala, tak pieknie, medialnie, PR-owo, ze teraz musi ograniczac zbedne koszty Smile
Tak bedzie coraz czesciej Smile

RE: Przedszkole... - alamedaslim - 03-03-2011 08:30

(02-03-2011 00:49)Gość napisał(a):  jestem ciekaw drogi przedmowco na kogo glosowales w ostatnich wyborach samorzadowych? :>
Nie wdajac sie w szczegoly-nasza gmina tak inwestowala, tak pieknie, medialnie, PR-owo, ze teraz musi ograniczac zbedne koszty Smile

Na kogo głosowałem (jeśli w ogóle) to nie istotne. Istotne jest to, że "władza" NIE LICZY SIĘ Z LUDŹMI! a mam na mysli to, że w powyższej sprawie podobno były przeprowdzone konsulatcje?, tylko z kim? - chyba z kółkiem wsiowych gospodyń, bo przecież nie z rodzicami przedszkolaków, którzy na recę dyrektora złożyli deklarację zgadzając się na stawkę w wysokości 1 zł/ godzinę. Angry

RE: Przedszkole... - Gość - 13-03-2011 19:40

(03-03-2011 08:30)alamedaslim napisał(a):  
(02-03-2011 00:49)Gość napisał(a):  jestem ciekaw drogi przedmowco na kogo glosowales w ostatnich wyborach samorzadowych? :>

Na kogo głosowałem (jeśli w ogóle) to nie istotne. Istotne jest to, że "władza" NIE LICZY SIĘ Z LUDŹMI! a mam na mysli to, że w powyższej sprawie podobno były przeprowdzone konsulatcje?, tylko z kim? - chyba z kółkiem wsiowych gospodyń, bo przecież nie z rodzicami przedszkolaków, którzy na recę dyrektora złożyli deklarację zgadzając się na stawkę w wysokości 1 zł/ godzinę. Angry

Sory lale wsiokiem jesteś TY!!!!!.Z jakiego Ty miasta jesteś że możesz obrażać mieszkańców wsi.Tam tez są przedszkola,i co ty myślisz oni są inni?Tylko taki pseudo Miastowsiok ma takie mniemanie o sobie.
Mogłeś siedzieć w swoim miastowym świecie wozić dziecko do prywatnego przedszkola,a ziemniaki i kwaśne mleko wozić od mamusi ze wsi wyposionym fiatem.Co już Ci się wstyd przyznać że tak niedawno temu sam zmieniałeś gumofilce za przystankiem na trampki żeby Ci się tylko nie /UWALAŁY/i Ty masz czelność wypowiadać się o wsi.
Śmiechu warte.
Pozdrawiam Miastowsioków,niech sobie żyją w naszym MIEŚCIE w spokoju.
WSIOK

RE: Przedszkole... - Gość - 15-03-2011 06:11

Ale o co tyle hałasu?

Szanowni Państwo, rada miejska podejmując taką a nie inną decyzje nie sugerowała się swoimi "widzi mi się". Stawka, która została uchwalona została skrupulatnie wyliczona, czysta matematyka! Jeżeli Dąbrowę stać na 60 gr to gratulacje bo mają budżet 500 mln złotych, nas na to nie stać! A przyznać muszę, że rodzice w naszej gminie się troszke przyzwyczaili do wygody i najlepiej aby przedszkole funkcjonowalo 24 godziny na dobę i np. matka która chce poplotkowac z koleżanką po pracy na kawce dziecko podrzuca i siedzi w przedszkolu do 18. na to zgody nie ma! My zapewniamy zgodnie z ustawą 5 godzin za reszte niestety trzeba zapłacić, dość tego rozpasania! W dłuższej perspektywie wszystkim to wyjdzie na dobre, rodzicom, gminie, przedszkolu no i dzieciakom w szczególności. Pomyślcie, nie będą sztucznie zawyżane godziny zostawiania dzieci w placówce, spędzą czas z rodzicami a jeżeli ktoś faktycznie pracuje i przyjeżdża o 17 to myślę, że stać taką osobę, małżeństwo. A gdzie babcie? Ale do meritum sprawy. Prosty rachunek:

w oddziale jest np. 25 przedszkolaków, którzy zostają na 6 godzinę

25 x 2 zł = 50 zł za godzinę (ogrzewanie!, prąd!, wychowawca! czy 50 zł to dużo za godzinę!!!???)

Radny

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 08:47

a czy pan radny zna realia naszego życia? czy może z księżyca spadł?
oj władza uderza wam do głowy...
przemyśl pan panie radny jeszcze raz to co pan napisał,
z perspektywy pana ,,x,, pana ,, y ,, i pana ,, z,,
i dopiero wyciągaj pan wnioski o ,, kawce,, babci,, i innych księżycowych bajkach.

panie radny żal czytać pana wywodu. żyje pan nie w tym świecie ....najwidoczniej

księżycowy radny....dobre

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 09:57

(16-03-2011 08:47)Gość napisał(a):  a czy pan radny zna realia naszego życia? czy może z księżyca spadł?
oj władza uderza wam do głowy...
przemyśl pan panie radny jeszcze raz to co pan napisał,
z perspektywy pana ,,x,, pana ,, y ,, i pana ,, z,,
i dopiero wyciągaj pan wnioski o ,, kawce,, babci,, i innych księżycowych bajkach.

panie radny żal czytać pana wywodu. żyje pan nie w tym świecie ....najwidoczniej

księżycowy radny....dobre

I słusznie "poprzednik" napisał (no może nazbyt wymownie). Kokosów nie zarabiam, mieszkanie mam na kredyt, dzieciakom tez coś kupic trzeba. Teraz dodatkowo ta opłata!. Panowie Radni twierdzenie, że "jeżeli ktoś faktycznie pracuje i przyjeżdża o 17 to myślę, że stać taką osobę" trochę abstrahuje od "waszych realiów", bo musze was zmartwić, że nie wszystkich stać na wasze stawki!

RE: Przedszkole... - alamedaslim - 16-03-2011 10:09

jeżeli ktoś faktycznie pracuje i przyjeżdża o 17 to myślę, że stać taką osobę, małżeństwo.

Radny
[/quote]

Szanowny Panie Radny!
A na czym to oparte było pańskie "myślenie" - na subiektywnym widzi mi się czy na konsultacjach z rodzicami (których nie było). Bo jak wy wszystie uchwały i decyzje podejmować będziecie w taki sposób to myślę, że z taką metodologią to daleko nie zajedziemy. Radny to nie osoba, która mysli że...tak bedzie dobrze, radny to reprezentant mieszkańców, którzy wybierając go liczyli na to że będzie bronił ich interesów! Łazy to nie Burmistrz i Rada, Łazy to ludzie!

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 10:52

SZANOWNY PANIE RADNY!
CHCIAŁABYM ABY MÓJ MĄŻ ZARABIAŁ TYLE CO PAN A JA SIEDZIAŁABYM W DOMU I WTEDY POSYŁAŁABYM DZIECKO DO PRZEDSZKOLA TYLKO NA 5 GODZIN. NIESTETY DZISIEJES REALIA SĄ TAKIE, ŻE OWSZEM OBOJE RODZICE MUSZĄ PRACOWAĆ ALE NIE DLA TEGO, ŻE NIE CHCĄ SIEDZIEĆ Z DZIECKIEM W DOMU ALE DLA TEGO, ŻE JEDNA PENSJA STARCZA NA RACHUNKI A DO GARA TEŻ TRZEBA COŚ WŁOŻYĆ.
JA NIE DOSTAŁAM PODWYŻKI OD PONAD TRZECH LAT, MA WYKSZTAŁCENIE WYŻSZE I CIĄGLE PODNOSZĘ SWOJE KWALIFIKACJE A TU WSZYSTKIE OPŁATY IDĄ W GÓRĘ. TO Z CZEGO JA MAM MIEĆ NA KOLEJĄ PODWYŻKĘ? PRACODAWCA SIĘ TŁUMACZY, ŻE KRYZYS I CHOĆ MA TO NIE DA WIĘCEJ. WY W RADZIE KIERUJECIE SIĘ MATEMATYKĄ ALE PATRZYCIE NA TO Z WASZEGO PUNKTU WIDZENIA, Z PUNKTU WIDZENIA WASZYCH DOCHODÓW.
AHA, A OD KIEDY TO PRZEDSZKOLE JEST OTWARTE DO GODZINY 18?

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 11:15

Do radnego
Dąbrowa ma większy budżet bo i miasto jest większe, tego nie ma co porównywać. Dzieci tam jest bardzo dużo, nie tyle co u nas w gminie.
A tą pracą to ja proponuję, żeby gmina utworzyła nowe miejsca pracy wtedy dzieci będą krócej w przedszkolach siedzieć, bo rodzice będą mieli bliżej do pracy. I wtedy zamiast wydawać kilkaset złotych miesięcznie na dojazd do pracy będzie mnie stać na "kosmiczne" opłaty za przedszkole!
A może radny poda nam wszstkim jak się nazywa, żebyśmy przy następnych wyborach dokonali mądrzejszych wyborów?

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 23:43

a można wiedzieć co robi w przedszkolu żona pana radnego Błogowskiego?

RE: Przedszkole... - Gość - 16-03-2011 23:45

a można wiedzieć dlaczego remontujecie swoje pokoje biurowe , a dzieci siedzą w nędznych ubogich salach? gdzie między innymi ubikacje są w stanie opłakanym, o oknACH nie wspomne....

RE: Przedszkole... - Gość - 17-03-2011 09:45

(16-03-2011 23:45)Gość napisał(a):  a można wiedzieć dlaczego remontujecie swoje pokoje biurowe , a dzieci siedzą w nędznych ubogich salach? gdzie między innymi ubikacje są w stanie opłakanym, o oknACH nie wspomne....

A które są remontowane?
konkrety